Lány röplabda

Szombathelyen az ottani Reguly Iskola tanulóival játszottak az 5-6. osztályos lányok országos selejtező mérkőzést. Nagy csatában nyertek és bejutottak az országos elődöntőbe. Gratulálunk és a továbbiakban is jó szereplést kívánunk a lányoknak.

Dobd a kosárba!

Ajkán 3-4 osztályosoknak megrendezett "Dobd a kosárba" megyei kosárlabda tornán szerepeltek az iskola tanulói.
A lányok 4. helyen végeztek öt csapat közül.
A fiúk döntőt játszottak és ott nagy csatában egy kosárral lemaradva, a másodikak lettek.
A lány csapat tagjai: Lakatos Zorka, Fejes Gréta, Lehner Anna, Ráskai Zsófia, Timmer Hella
A fiú csapat tagjai: Szentgyörgyi Ábel, Rodriguez Marcel, Nagy Olivér, Badics Gellért
Gratulálunk a jó szerepléshez!

Röplabda - Városi Diákolimpia

Városi Diákolimpián röplabdában, az 5. 6. osztályos lányok, első helyezést értek el. Bejutottak a március 22-én Sümegen megrendezésre kerülő megyei döntőre.
A csapat tagjai: Czuri Hella, Fekete Fanni, Gönczi Hanna, Szabó Krisztina, Vizl Nóra, Ferenczy Eszter, Staub Liliána.

A városi döntőn, a 7. 8. osztályos  lányok is szerepeltek és nagy csaták végén a 3. helyen végeztek.
A csapat tagjai: Baján Enikő, Brotschul Boglárka, Fekete Fanni, Molnár Dorottya, Schofhauser Lia, Szabó Krisztina, Czuri Hella, Gönczi Hanna.

Gratulálunk a lányoknak a jó szereplésért.

Országos elődöntő - torna diákolimpia

2019. március 2-án rendezték a Vetési Gimnázium sportcsarnokában a torna diákolimpia országos elődöntőjét, amelyen három korcsoportban öt észak-dunántúli megye legjobb csapatai vetélkedtek az országos döntőbe jutásért. A Botev iskola mindegyik korcsoportban a dobogón végzett, és így bejutottak az országos döntőbe.

Az I. korcsoportban 2. helyezést értek el a lányok. A csapat tagjai voltak: Csizmadia Ajsa, Vörös Orsolya, Jerémiás Hanna, Horváth Regina, Kovács Júlia, Jugovits Kata.

Egyéniben is kiemelkedően szerepeltek a lányok: Jugovits Kata aranyérmet, Kovács Júlia bronzérmet szerzett.

A II. korcsoportban iskolánk csapata megnyerte az elődöntőt. Az aranyérmes csapat tagjai: Horváth Dorina, Bartus Julianna, Jerémiás Laura, Sági Emma, Vörös Dorottya, Romsics Adél.

Egyéniben 2. helyen végzett Romsics Adél, 3. helyezést ért el Vörös Dorottya, 8. lett Sági Emma, 9. Jerémiás Laura.

A III-IV. korcsoportban a dobogó harmadik fokára állhattak a lányok. Csapattagok voltak: Ézsiás Dóra, Polák Luca, Papp Panna, Gombos Dóra, Raffai Bíbor, Kiliti Eszter.

Egyéniben Raffai Bíbor a 8. helyen végzett, Kiliti Eszter a 10. lett.

Felkészítő: Papréti Emese.

Gratulálunk a kiemelkedő eredményekhez és sok sikert kívánunk az országos döntőn!

Torna diákolimpia megyei döntő 2019

2019. január 18-án rendezték a Simonyi Zsigmond Általános Iskolában a torna diákolimpia megyei döntőjét. A versenyen minden korcsoportban aranyérmet szereztek iskolánk csapatai és így továbbjutottak az országos elődöntőre. A csapatversenyen kívül egyéniben is kiváló eredményt értek el a lányok.

Az I. korcsoportban első helyezést elérő csapat tagjai voltak: Vörös Orsolya, Fister Kitti, Jugovits Kata, Jerémiás Hanna, Horváth Regina, Kovács Júlia, Csizmadia Ajsa.

Diáksport évzáró ünnepség

2018. december 12-én tartotta meg a Magyar Diáksport Szövetség Veszprém megyei bizottsága évzáró ünnepségét, ahol az elmúlt tanévben kiemelkedő teljesítményt nyújtó diáksportolókat díjazták. A díjkiosztón részt vett Némedi Lajos, Veszprém alpolgármestere és Németh Noémi, az MDSZ régiós vezetője. Iskolánkból a tavalyi évben mezei futásban 2. helyezett Tóth Márton, a torna B kategóriában egyéni összetettben 3. helyezést elérő Csikó Kinga és a szintén bronzérmet szerző III-IV. korcsoportos tornászcsapat (Kiliti Eszter, Raffai Mercédesz, Lukács Laura, Raffai Bíbor, Gugolya Zsófia, Csikó Kinga) részesült elismerésben.

Rákoskert Kupa 2018

December 15-én rendezték Budapesten a 22. Rákoskert Kupa országos meghívásos tornaversenyt, amelyen iskolánk két csapattal vett részt és mindkét korcsoportban nagyon szép eredményt értek el a lányok.

A II. korcsoportos együttes a 2. helyen végzett. A csapat tagjai voltak: Vörös Dorottya, Jerémiás Laura, Horváth Dorina, Bartus Julianna, Sági Emma, Jugovits Kata, Romsics Adél.

Egyéniben 93 versenyző közül 4. helyezést ért el Romsics Adél, 8. lett Jugovits Kata.

III-IV. korcsoportban a 3. helyen végzett a Botev csapata. Csapattagok voltak: Ézsiás Boglárka, Ézsiás Dóra, Polák Luca, Gombos Dóra, Papp Panna, Kiliti Eszter.

Egyéniben a 90 fős mezőnyben harmadik helyezést ért el Kiliti Eszter, 10. lett Papp Panna.

Gratulálunk a kiváló eredményekhez!

Kosárlabda dzsembori

Hétvégén a Vetési Gimnáziumban a városi kosárlabda csapat szervezésében játékos sorversenyt rendeztek az iskolásoknak. A Botev iskolát Sári Kálmán vezetésével a 2. osztályosok képviselték. A cél, az volt, hogy mozogjanak, megismerkedjenek a kosárlabdával, hogy esetleg később a csapat tagjaivá válhassanak.