Fenntarthatósági Témahét 2019.

„Egy homokszemben lásd meg a világot,
egy vadvirágban a fénylő eget,
egy órában az örökkévalóságot,
s tartsd tenyeredben a végtelent!”
(William Blake)

Iskolánk idén is csatlakozott a Fenntarthatósági Témahét projekthetéhez, mint sok más intézmény az országban. Mivel a hét utolsó napja (március 22.) a Víz világnapjára esett, ezért a vizet választottuk témánkul. Az ötödikes évfolyam alaposan körbejárta a témakört, mert természetismeret, matematika, irodalom, sőt még osztályfőnöki órákon is felmerült a víz mint érték és a takarékosság formái.

Külön öröm, hogy amikor természetismeret órán elhangzik, hogy milyen sok vizet szennyezünk akár egyetlen használt elem eldobásával, akkor a következő napokban mindig látni gyerekeket, amint az iskolai használt elem gyűjtőbe dobják az otthonról hozott elemeiket.

Immár hagyományos módon ezen a héten került megrendezésre a tavaszi papírgyűjtés is, melyen ismét szép mennyiségben gyűlt össze az újrahasznosításra szánt papírmennyiség, amit ezúton szeretnénk megköszönni a diákoknak és szüleiknek.

A 8.a osztály is kapcsolódott a Fenntarthatósági Témahét programjához, erről külön cikkben számoltak be.

A napközis csoportok is foglalkoztak a témával, melyről ITT írnak.

Reméljük, jövőre is sok hasznos információval gazdagodhatunk ezen a tavaszi témahéten!

• /index.php/iskolank/oko-iskola/422-fenntarthatosag-mindenkor
  • /index.php/iskolank/oko-iskola/332-fenntarthatosagi-het-a-8-a-ban