Madárbarátság

A Bakony Balaton Környezetvédelmi Oktató Egyesület és a város által is támogatott kezdeményezés részeként a VSZC Táncsics Mihály Szakközépiskola 9. osztályos tanulói 50 madárodút készítettek, amelyeket 10 veszprémi óvoda és 10 iskola kapott meg januárban. Így a mi iskolánk is bővíthette a "madárbarát eszköztárát". Két odút és két madáretetőt helyeztünk el az iskola udvarán.

A Madárbarát Veszprémért akció három részből áll. A téli madáretetés mellett a program másik része az odúk telepítése és a madarak megfigyelése, ami fontos részét képezi a gyerekek környezeti nevelésének. A program végén a résztvevők a madarak érdekében végzett munkájukról egy tablót is készítenek, amelyek közül a legjobb tíz óvodai és tíz iskolai tablót díjazzák. Szerencsére, ötletekben nincs hiány, már tudjuk is, hogy mi lesz a mi tablónkon! :)

• /index.php/iskolank/oko-iskola/311-szelektiv-hulladekgyujtes
  • /index.php/iskolank/oko-iskola/222-fizibusz