A megyei könyvtár könyvei iskolánk könyvtárában

Bővült az iskolai könyvtár választéka! Gyermek- és ifjúsági könyvek, mesék, regények, verseskötetek érkeztek egy évre hozzánk. Az Eötvös Károly Megyei Könyvtár Gyermek- és Ifjúsági Könyvtára 126 kötetet adott letétbe, amelyeket ki lehet kölcsönözni iskolánk könyvtárából.

knyvek

A könyvek listáját itt lehet böngészni.

A honlapon, az iskolai könyvtár oldalán minden héten könyvajánlót olvashattok ezekről a könyvekről.


A közelgő ünnepekhez kapcsolódik az Elfelejtett lények boltja című antológia, amelyben gyönyörű rajzokkal illusztrálva 24 mai magyar író és költő meséi és versei szerepelnek, így az ünnepvárás minden napjára juthat olvasnivaló.

lnyek
Zalán Tibornak ebben a kötetben található versével kíván boldog ünnepeket az iskolai könyvtár!

Ünnep

Ünnepkor mindig szél van,
talán az ünnep hozza,
hogy tisztára mosson mindent,
ami a hétköznapokban
elkoszolódik, elvásik,
azután meg várhatjuk,
hogy mikor jön a másik
ünnep –  – 
              s a másik szél

 

 

  • /index.php/iskolank/konyvtar/822-heti-konyvajanlo