Nyári betűfaló futam

Tudtad, hogy a nyári szünetben olyan helyekre is eljuthatsz, ahol eddig még sosem jártál? Minden utazásodnak csak a képzeleted szabhat határt. Mit is kell tenned?

Ragadj meg egy könyvet!

Folytatódik a Betű Faló Futam a nyári szünidő ideje alatt is! Már online is kitöltheted az adatlapot az általad olvasott könyvről a fenti képre kattintva :)

Ajánlj mások számára is letehetetlen olvasmányt!

A legtöbbet olvasó tanulók, valamint a legtöbbet olvasó osztály értékes nyereményeket kap! 😊

A könyv legyen veletek a nyári szünetben is!

Az alábbi képre kattintva, segítséget kaptok a nyári olvasónaplóhoz:

Cikk folytatása

Kiránduljatok az irodalomba!

Hiányzik az osztálykirándulás, és idén is szeretnétek átélni az izgalmas és vidám élményeket? Ha most nem is utazhattok el, de olvashattok róla! Az alábbi ajánlóban olyan könyveket találtok, amelyek osztálykirándulásokon játszódnak.

Jó kirándulást az irodalomba!

A képre kattintva nagyobbak lesznek az ajánlók!

Digitális könyvajánló

Most már tudod, milyen az, ha az otthonodban van az iskola. De vajon milyen lehet az iskolában lakni? A mostani könyvajánló két olyan regényt mutat be, amely bentlakásos iskolában játszódik. A repülő osztály kisebbeknek, az Abigél nagyobbaknak szól.

Az ajánlók nagyobbak lesznek, ha a képekre kattintasz.

Ha kedvet kaptál a könyvekhez, nem kell várnod, míg kinyitnak a könyvtárak, digitálisan is elolvashatod őket, mindkét mű megtalálható az interneten.

Könyvajánló a Föld napja alkalmából

Manapság számos könyv szól gyerekeknek, fiataloknak olvasmányos formában a Föld életének megóvásáról, a környezetvédelem fontosságáról. Ezekből találtok egy rövid ízelítőt, könyvajánlót az alábbiakban.

Digitális unaloműző - Elmerengő

A digitális oktatás ideje alatt sem kell unatkoznod! Az iskola honlapján a Digitális unaloműző kihívásban az Elmerengő azoknak szól, akiket vonz a könyv, a papír, a betűk. Minden héten új feladatok várnak benneteket, amihez csak olvasni kell! Kihívásra fel!

Városi könyvtárhasználati vetélkedő

2020. február 26-án rendezték meg a Padányi iskolában felső tagozatos tanulók számára a városi könyvtárhasználati vetélkedőt, amelyen iskolánk könyvtárának csapata is részt vett. A Gábor Anna, Németh Anna, Varga Rebeka (6.a) összeállítású csapat nagyon ügyesen oldotta meg a változatos, könyvekkel és könyvtárhasználattal kapcsolatos feladatokat, és az előkelő 2. helyen végzett.

Gratulálunk a szép eredményhez!

Könyvtárhasználati vetélkedő

2019. március 19-én, kedden került megrendezésre a Rózsa Úti Általános Iskola könyvtárában a városi könyvtárhasználati vetélkedő alsó tagozatosok számára. A versenyen a veszprémi általános iskolák háromfős csapatai játékos formában adtak számot tudásukról, a könyvtár és a könyvek ismeretéről.

Iskolánkat a 4.a osztályból Bán Luca, Katus Marcell és Kiss Vivien képviselték, akik nagyszerűen versenyeztek és az első helyen végeztek. Ezzel iskolánk elnyerte a következő évi könyvtárhasználati verseny rendezésének jogát is.

Gratulálunk a kiváló eredményhez!

Vers- és mesemondó verseny

2019. február 28-án került megrendezésre az iskolai könyvtárban a hagyományos mese- és versmondó verseny alsó tagozatosok számára. Idén is sokan vállalkoztak a megmérettetésre, nagyon szép előadásokat hallhatott a zsűri, amelynek nehéz dolga volt a helyezések kiosztásakor.

Végül a következő eredmények születtek:

Az 1-2. osztályosok kategóriájában 1. helyezést ért el Mátyás András (1.c), 2. helyen végzett Pergel Dániel, 3. lett Nagy Bori (felsőörsi tagiskola). Különdíjat kapott Bita Boglárka (2.b) és Kis Dorottya (felsőörsi tagiskola)

A 3-4. osztályosok között 1. helyen végzett Lipp Máté (3.c), 2. lett Gosztolai Szaffi (3.c) 3. helyezést ért el holtversenyben Horváth Zsófia (3.c) és Takács Márton (felsőörsi tagiskola)

Gratulálunk a helyezetteknek és minden résztvevőnek!