Karácsonyi könyvtár

Az iskolai könyvtár is karácsonyi hangulatban várja látogatóit! Ha a téli szünetre keresel unaloműző olvasnivalót, gyere a könyvtárba, itt számos téli, karácsonyi témájú könyv közül tudsz választani.

honlap1

Iskolai olvasóverseny

Olvasóverseny indult iskolánkban! Olvass el évfolyamod listájáról három könyvet, amelyeket összeköt valami: mindegyikben felbukkan egy könyvtár. Minden regényhez készült egy feladatlap, amelyet ki kell tölteni, extra pontokért pedig alkothatsz bármit, ami a történethez kapcsolódik. A részletes szabályok és az évfolyamok könyvlistái megtalálhatók a könyvtári faliújságon. Olvasásra fel!

honlap2

Cikk folytatása

Itt egy szép könyv, ott egy labda ...

Megkezdődött a labdarúgó-világbajnokság! Az iskolában a vébéhez kapcsolódóan góltotóverseny indult azoknak, akik követik a mérkőzéseket és szeretnek játszani. A plakátokon megtalálhatók a játék szabályai. És aki két meccs között unatkozna, ellátogathat az iskolai könyvtárba, ahol számos focis könyv közül lehet kölcsönözni.
Nvtelen terv 1

Halloween a könyvtárban

Az iskolai könyvtár már halloweeni hangulatban vár benneteket! Ha szeretitek a borzongató könyveket, akkor irány a könyvtár, itt biztosan találtok izgalmas olvasnivalót!
 FotoJet

A magyar népmese napja - olvasópályázat

Az iskolai könyvtár a magyar népmese napja alkalmából olvasópályázatot hirdetett alsó tagozatosok számára.

kirs1

Nagyon sok megfejtés érkezett mindegyik évfolyamon, a legjobb eredményeket a következő tanulók érték el:
2. évfolyam
1. hely: Kovács-Albrecht Mátyás (2.a) és Molnár Dorina (2.b)
2. hely: Sikos Lóránd (2.b)
3. hely: Czuczai Botond (2.b) és Steiner Máté (2.b)
3. évfolyam
1. hely: Szűcs Berta (3.b)
2. hely: Bem Mirabell (3.b) és Pintér Nóra (3.b)
3. hely: Kósa Néla (3.b)
4. évfolyam
1. hely: Csillak Jázmin (4.c) és Fóris Léna (4.c)
2. hely: Fóris Debóra (4.c)
3. hely: Szoboszlai Zsófi (4.c)

Gratulálunk minden résztvevőnek!

Petőfi nyomában 5.

Májusban is folytatódik a Petőfi Sándor születésének 200. évfordulójára meghirdetett Petőfi nyomában vetélkedő.

Május … – ebben a hónapban már nyílnak a völgyben a kerti virágok és a vadvirágok is.✿ A feladatok most a Petőfi verseiben pompázó virágokról szólnak, és kiderül az is, hogy a költő milyen virághoz hasonlította magát.
A feladatlap elvihető a könyvtárból, vagy a képre kattintva letölthető.

Petofi 5

Cikk folytatása

Petőfi nyomában 4.

Újabb fordulóval folytatódik a Petőfi Sándor születésének 200. évfordulójára meghirdetett Petőfi nyomában vetélkedő.

Április ... – ebben a hónapban ünnepeljük a magyar költészet napját. A feladatok most Petőfinek a költői hitvallásáról szóló egyik verséhez kapcsolódnak, és előkerülnek a költészetbe szintén belekóstoló családtagok alkotásai is.
A feladatlap elvihető a könyvtárból, vagy a képre kattintva letölthető.

Petfi nyomban 4

Petőfi nyomában 3.

Márciusban is folytatódik a Petőfi Sándor születésének 200. évfordulójához kapcsolódó Petőfi nyoban vetélkedő a harmadik fordulóval.

Március és Petőfi... – a rejtvények természetesen az 1848-as forradalomhoz és szabadságharchoz kapcsolódnak. Nemzeti színeink és a szabadságharc fegyverei is előkerülnek a feladatokban. A feladatlap elvihető a könyvtárból, vagy a képre kattintva letölthető.

Petofi nyomaban 3

Képek forrása: pim.hu, pngwing.com