Lesz papírgyűjtés

Kedves Gyerekek, Szülők, Tanárok!

Kérünk Benneteket, ha van rá lehetőség, ne dobjátok ki a papírt a nyáron.

Október elején az őszi papírgyűjtést megtartjuk!

Köszönjük,

a Botev Diákönkormányzata

Betű Faló Futam – Az olvasós kihívás

„Az agyunk olyan, mint az izmaink: ha nem tartjuk edzésben olvasással és kreatív tevékenységekkel, meggyöngül és puhány lesz.”

Jeff Kinney, Az egy ropi naplója könyvsorozat szerzője

Ha van egy jó könyv, amit éppen olvasol…

• Töltsd le INNEN az adatlapot és válaszolj a kérdésekre!
  • Ajánlj másoknak izgalmas könyveket és találj magadnak új olvasnivalót a többiek ajánlásai között!

Kíváncsiak vagyunk rá, hogy milyen számodra egy letehetetlen olvasmány. A legjobb ajánlókat kitesszük a faliújságra és az iskola

honlapjára, hogy olyanokhoz is eljusson a kedvenc könyved híre, akik még nem hallottak róla.

Ha éppen nem tudod, hogy mit olvass, akkor se csüggedj, ugyanis minden hónapnak lesz egy külön témája, amit az előtérben lévő

paravánon olvashatsz. Ehhez Kitti néni könyvespolcán is találsz majd pár tippet.

A legtöbbet olvasó osztálynak és a vérbeli könyvmolyoknak értékes ajándékokat osztunk!

Februári és márciusi téma:

Egy olyan könyv, aminek egy állat a főszereplője

Cikk folytatása

Egy kupac kupak

Jól sikerült az idei kupakgyűjtésünk, amivel Nimród kezelését és fejlesztését támogattuk.

Köszönjük mindenkinek, aki a nemes ügy mellé állt!

Suli-Buli - ötödikes avató

Az elmúlt évekhez hűen, idén is felső tagozatos diákokká avattuk az ötödik osztály tanulókat. Mivel a novemberi Suli-Buli témája a fekete-fehér volt, így a feladatokban is e két színre koncentráltunk. Volt tejívás és csokis muffin evés időre, WC-papírba tekerés, tejszínhab-habzsolás, fejtörő és fekete-fehér, igen-nem játék. Az avató zárásaként az osztályok a híres "Black or White" című számra táncoltak.

Cikk folytatása

Adventi kalendárium 2019.

Az adventi készülődés részeként hirdettük meg szokásos pályázatunkat, idén „karácsonyi zoknik” témában. A beérkezett alkotásokból állítottuk össze iskolánk ebédlőjében a hagyományos adventi kalendáriumunkat.

Az alábbi képre kattintva pedig, a várakozás jegyében napról napra kinyíló ablakban gyönyörködhetünk a 24 legjobbnak ítélt alkotásban!

Suli-Buli

November 29-én újra Suli-Buli a Botevben (17.00-20.00)

A zenét biztosítja: DJ Davelogan

Megjelenés: FEKETE-FEHÉRBEN

Várjuk szeretettel régi és jelenlegi tanítványainkat :)

Gyermekek Világnapja a Botevben

1989. november 20-án írták alá a világ országai a Gyermekek Jogairól szóló ENSZ Egyezményt. Miért volt erre szükség?

A világ vezetői fontosnak tartották, hogy ezek után a felnőttek tiszteletben tartsák a gyermekek érzéseit, gondolatait, baj esetén megfelelő védelmet biztosítsanak számukra, gondjaikat, problémáikat komolyan vegyék és foglalkozzanak vele.

A Botev Iskola a Föld más iskoláival közösen szeretné méltó módon megünnepelni a Gyermekek Világnapjának 30. születésnapját.

Az UNICEF – az ENSZ Gyermekalapja – a II. világháború után jött létre azzal a céllal, hogy az Európában fagyoskodó, éhező és beteg gyerekeken segítsen; ételt, ruhát és gyógyszert juttasson el hozzájuk. Munkájukat mind a mai napig folytatják, segítve a világ nélkülöző gyermekeit. Mivel az UNICEF és a Botev Iskola színe is kék, úgy döntöttünk, hogy mindenképp csatlakozzunk ehhez a világméretű eseményhez.

A Világnapról készült kisfilm a képre kattintva tekinthető meg:

A gyorsvideó külön is megtekinthető: