Segíteni jó!

Diákönkormányzatunk úgy határozott, hogy januárban két nemes ügy mellé is odaáll.

Farkas Balázs 2018.12.20-án született Veszprémben a Cholnoky Ferenc kórházban.
1480 grammal és 39 cm-el jött a világra.
Jelenleg a kórház az otthona. Nagyon kedves emberekkel tölti a mindennapjait az Újszülött (PIC) és Gyermek Intenzíven.
Édesanyja, Farkasné Kovács Vivien szeretné egy kis adománnyal meghálálni az itt dolgozó doktornénik, doktorbácsik és nővérkék odaadását és szeretetteli munkáját.
Arra gondolt, hogy jó lenne támogatni az osztályt, mert minden segítség elkél. Nem pénzbeli támogatásra van szükségük, hanem babatörlőkendőre (teljesen mindegy milyen fajta) és szenzitív babatusfürdőre, esetleg textilpelenkára és apró (koraszülöttekre való) babaruhára (44-es vagy az alatti méretűre :).

A Botev Iskola csatlakozik a kezdeményezéshez, aki szeretne részt venni a gyűjtésben, január 28-ig (hétfő), juttassa el az adományt Zongor Klára tanárnőnek.

Ünnepi díszben a Botev

Az 5.B osztály munkájának köszönhetően az iskola főbejárata és közösségi tere ünnepi díszbe öltözhetett.

A Veszprém Megyei Europe Direct "Nagy Európai Karácsonyfadísz Csere” 2018 programjában - mint ahogy már korábban beszámoltunk - a Botev Iskola Diákönkormányzata is részt vett. Az előtérben láthatók a külföldről kapott karácsonyfadíszek és kedves üzenetek is a partneriskoláktól.

Mikulás a Botevben

Kattintson a képre!

December 6-án a Botevbe is megérkezett a Mikulás. Felső tagozaton - hagyományosan - egy 8. osztályos tanuló (idén Scheff Máté) öltözött be Mikulásnak. Három krampuszlánnyal együtt minden felsős osztályba bekopogtak és éneklésért cserébe ajándékot osztogattak.

A Mikulás iskolánk középső és kis épületébe is ellátogatott. A gyerekek vidám dalokkal, versekkel és rajzokkal köszöntötték a "Nagyszakállút".

SULI-BULI

2018. november 30-án újra

Suli-Buli!

16.00 - 19.00 között

Belépő: 400 Ft

Dj: DaveLogan

és egy kis nosztalgia :)

Suli-Buli 2011.

Karácsonyfadísz-készítő délután

A Diákönkormányzat tagjai idén újra beneveztek a Europe Direct Karácsonyfadísz készítő programjában. A program célja, hogy más-más országba küldjünk olyan karácsonyfadíszeket, amiket  a tanulók készítenek és hordoznak valamilyen helyi jellegzetességet.

Mi idén a levendulát választottuk, a kézzel varrt filc díszekbe rejtettünk egy kis levendulát, és a lila szalaggal még egy fahéjat is kötöttünk a díszekre. A tanulóknak Guzmits Viktória, Zongor Klára és Gábor Andrásné Eszter néni is segített. Az izgalmas délutánt követően megcímeztük a borítékokat és útjára engedtük őket Angliától Litvániáig, Spanyolországtól Horvátországig 24 másik iskolába. A dísz mellé Varga Dorottya angol ismertetőjét is csatoltuk.

Most már csak a válaszleveleket és díszeket kell várnunk. Ha megérkeztek, természetesen arról is beszámolunk.

Papírgyűjtés

2018.10.08. és 10. között

PAPÍRGYŰJTÉS

lesz a Botev Iskolában.

Az osztályok beosztásáról az osztályfőnökök adnak felvilágosítást.

"Csúnyazokni" Nap

Szeptember 21-én pénteken "Csúnyazokni" Napot hirdetett a Diákönkormányzat.

Sokan komolyan vették a szlogent: BOTEV = VAGY MEG"SOCKS", VAGY MEGSZÖKSZ! :)