Karácsonyfadísz-készítő délután

A Diákönkormányzat tagjai idén újra beneveztek a Europe Direct Karácsonyfadísz készítő programjában. A program célja, hogy más-más országba küldjünk olyan karácsonyfadíszeket, amiket  a tanulók készítenek és hordoznak valamilyen helyi jellegzetességet.

Mi idén a levendulát választottuk, a kézzel varrt filc díszekbe rejtettünk egy kis levendulát, és a lila szalaggal még egy fahéjat is kötöttünk a díszekre. A tanulóknak Guzmits Viktória, Zongor Klára és Gábor Andrásné Eszter néni is segített. Az izgalmas délutánt követően megcímeztük a borítékokat és útjára engedtük őket Angliától Litvániáig, Spanyolországtól Horvátországig 24 másik iskolába. A dísz mellé Varga Dorottya angol ismertetőjét is csatoltuk.

Most már csak a válaszleveleket és díszeket kell várnunk. Ha megérkeztek, természetesen arról is beszámolunk.

Cikk folytatása

Papírgyűjtés

2018.10.08. és 10. között

PAPÍRGYŰJTÉS

lesz a Botev Iskolában.

Az osztályok beosztásáról az osztályfőnökök adnak felvilágosítást.

"Csúnyazokni" Nap

Szeptember 21-én pénteken "Csúnyazokni" Napot hirdetett a Diákönkormányzat.

Sokan komolyan vették a szlogent: BOTEV = VAGY MEG"SOCKS", VAGY MEGSZÖKSZ! :)

Cikk folytatása