Az Ányos Pál Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola által kiírt Ányos-napi rajzpályázaton Stecher Nikolai
6.d osztályos tanulónk alkotását különdíjban részesítették.
A díjhoz szeretettel gratulálunk

Torna diákolimpia megyei döntő 2017

December 15-én zajlott a torna diákolimpia megyei döntője a Simonyi Általános Iskolában.
Iskolánk mindhárom korcsoportban indított csapatot és mindenhol az első helyet szerezték meg a lányok, akik
így továbbjutottak az országos elődöntőre. Egyéniben is minden korosztályban az első három helyen boteves
lányok végeztek.
Az I. korcsoportos aranyérmes csapat tagjai: Horváth Dorina, Kovács Júlia, Jerémiás Laura, Mészáros Sára, Bartus
Julianna, Vörös Dorottya, Jugovits Kata.
Egyéniben 1. helyezést ért el Bartus Julianna, 2. lett Jugovits Kata, 3. helyen végzett Vörös Dorottya.
A II. korcsoportos első helyezett csapat tagjai: Nyitrai Lia, Ézsiás Boglárka, Segesdi Zina, Ézsiás Dóra, Sági Emma,
Romsics Adél, Gombos Dóra, Polák Luca.
Egyéniben 1. lett Polák Luca, a 2. helyet szerezte meg Romsics Adél, a 3. helyen végzett Gombos Dóra.A III-IV. korcsoportos aranyérmes csapat tagjai: Bauer Viktória, Raffai Mercédesz, Lukács Laura, Csikó Kinga,
Gugolya Zsófia, Raffai Bíbor, Kiliti Eszter.
Egyéniben itt is csak boteves lányok állhattak a dobogóra: 1. helyen végzett Raffai Bíbor, 2. lett Gugolya Zsófia,
3. helyezést ért el Raffai Mercédesz.Felkészítő tanárok: Papréti Emese, Pődör Ramóna.
Gratulálunk a szép eredményekhez!

Rákoskert Kupa tornaverseny 2017

December 9-én rendezték Budapesten a Rákoskert Kupa országos meghívásos tornaversenyt. Iskolánk három
csapattal képviseltette magát a megmérettetésen és szép eredményeket ért el.
Az I. korcsoportban 18 csapat indult, itt tornászlányaink a 3. helyen végeztek. A csapat tagjai voltak: Kovács
Júlia, Jerémiás Laura, Mészáros Sára, Bartus Julianna, Vörös Dorottya, Jugovits Kata.
Egyéniben a legjobb eredményt Jugovits Kata érte el, aki a 10. helyen végzett.

A II. korcsoportban iskolánk csapata szintén a harmadik lett, 23 csapat közül. Csapattagok voltak: Ézsiás
Boglárka, Segesdi Zina, Ézsiás Dóra, Romsics Adél, Polák Luca, Sági Emma.
Egyéniben Polák Luca szerepelt a legjobban, 4. helyezést ért el, Romsics Adél a 7. lett.
A III-IV. korcsoportban 2. helyen végzett iskolánk csapata, itt 21 csapat indult. A csapat tagjai voltak: Raffai
Mercédesz, Bauer Viktória, Lukács Laura, Raffai Bíbor, Gugolya Zsófia, Csikó Kinga, Kiliti Eszter.
Egyéniben a legjobb eredményt Gugolya Zsófia érte el, aki 7. lett, Csikó Kinga a 9. helyen végzett.
Felkészítő tanárok: Papréti Emese és Pődör Ramóna.

Német Nemzetiségi Hagyományőrző Verseny

2017. november 24-én Városlődön rendezték meg a Német Nemzetiségi Hagyományőrző Versenyt, melyen
minden résztvevő tanulónk remekül szerepelt.
Alsós néptánccsoportunk a 3.c és a 4.d osztály tanulóival arany minősítést szerzett. Az 5.c és az 5.d osztály
tanulóiból álló felsős néptánccsoportunk szintén a legjobbaknak járó arany minősítést érdemelte ki.A 7.c osztályos lányokból álló kvintettünk szintén remekelt, és teljesítményével a legjobbnak bizonyult az
énekesek kategóriájában.Vers és próza kategóriában az 1-2. osztályosok között Lipp Máté 3., az 5-6. osztályosok között Gyurkó Zsófia
szintén 3., míg a 7-8. osztályosoknál Müller Ákos 4. helyezést ért el. Iberpaker Laurát a 3-4. osztályosok
kategóriájában pedig dicséretben részesítették.
Kösözönjük a felkészítő tanárok: Schmidmajerné Róka Krisztina, Gombosné Sipos Katali, Szakácsné Krepsz
Adrienn, Fekete-Stáhl Ágota és Bojnécz Gábor munkáját!
Minden résztvevőnek gratulálunk!

Bolyai Anyanyelvi Verseny megyei eredmények

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny körzeti fordulójában a következő eredmények születtek:
A 3. osztályosok között 6. helyezést ért el az Agymanók csapata: Bán Luca, Csizmadia Levente, Kocán Júliua,
Vörös Dorottya (3.a). Felkészítő tanár Varga Zsanett.
A 6. évfolyamon 3. helyen végzett a Betűvetők csapata: Lendvai Csenge, Gyimesi Máté, Nagy Ábel, Szarka
Márton (6.a). Felkészítő tanár Szabóné Lovasi Ágnes.
A 7. osztályosoknál 2. lett a Lyo csapata. Csapattagok voltak: Fóris Hanna, Biszak Sára, Schofhauser Lia,
Szuhánszki Emma (7.c). Felkészítőjük Belovicsné Kovács Szilvia
A 8. osztályosok között két csapat is díjazott lett:
6. helyen végzett a 8.c csapata: Szijártó Anna, Zsemle Máté, Fóris Áron, Ormós Barnabás. Felkészítő tanár:
Takács Gyöngyi.
1. helyezést ért el és ezzel a verseny országos döntőjébe jutott a 8.b csapata: Vingli Ákos, Horváth Réka, Farkas
Kincső, Bohon Dorka. Tanáruk Szabóné Lovasi Ágnes.
Gratulálunk ezekhez a kiemelkedően szép eredményekhez!

Közgáz Liga

November 22-én és 23-án rendezték a Közgazdasági Szakgimnáziumban a Közgáz Ligát, amelyen Veszprém
általános iskoláinak 7. osztályos csapatai vehettek részt. A feladatokat matematikából, valamint német és angol
nyelvből állították össze, de lány kosárlabda és fiú labdarúgás is szerepelt a programban.
Iskolánk első helyezést ért el német nyelvből (csapattagok: Szuhánszki Emma, Schofhauser Lia 7.c) és angol
nyelvből (csapattagok: Nagy Levente, Nagy Gergely, Somogyi Márton 7.a).
Lány kosárlabda csapatunk is első helyen végzett (csapattagok: Galambos Doroti, Bíró Anna, Sebestyén
Annabella, Lantai Lili, Bakos Luca 7.b)Második helyezést ért el matematika csapatunk (Szalai Levente, Müller Ákos, Máthé Mihály, Bencze Domonkos
7.c)
Kispályás labdarúgócsapatunk a negyedik helyet szerezte meg (csapattagok: Györe Botond, Szijártó Eszter,
Kopházi Norbert, Légrádi Ákos 7.c).
Iskolánk összesítésben is megszerezte az első helyet.
Gratulálunk a résztvevőknek!

IX. Botev Kupa-Sztoján Hanna Emlékverseny eredmények

Részletes eredmények ide kattintva
November 18-án került megrendezésre a Vetési Gimnázium sportcsarnokában a IX. Botev Kupa – Sztoján Hanna
Emlékverseny. Az országos meghívásos tornaversenyre 15 városból érkeztek csapatok, 23 iskola képviseletében
összesen 56 csapat vett részt 334 versenyzővel, négy korcsoportban zajlott a küzdelem.Iskolánk tornászlányai három korcsoportban indultak, és mind csapatban, mind egyéniben kiemelkedő
eredményeket értek el.
I. korcsoportban iskolánk csapata a 3. helyen végzett. Csapattagok voltak: Horváth Dorina, Kovács Júlia, Jerémiás
Laura, Mészáros Sára, Bartus Júlia, Vörös Dorottya, Jugovits Kata.
Egyéniben a legjobb boteves Jugovits Kata lett, aki a 10. helyezést érte el 81 versenyző közül.
II. korcsoportban 1. helyen végzett iskolánk csapata. A csapat tagjai voltak: Romsics Adél, Gazdag Nóra, Ézsiás
Boglárka, Nyitrai Lia, Segesdi Zina, Ézsiás Dóra, Polák Luca, Gombos Dóra.
Egyéniben is szépen szerepeltek a lányok. 106 versenyző közül 4. helyezést ért el Gombos Dóra, 6. helyen
végzett Polák Luca, 9. lett Segesdi Zina, 10. helyezést ért el Ézsiás Dóra.
A felső tagozatosoknál, a III-IV. korcsoportban szintén az 1. helyet szerezték meg tornászaink. A csapat tagjai
voltak: Kiliti Eszter, Raffai Mercédesz, Bauer Viktória, Raffai Bíbor, Lukács Laura, Gugolya Zsófia, Csikó Kinga.
Egyéniben a legjobb helyezést Gugolya Zsófia érte el, 124 versenyző közül az 5. helyen végzett, 6. lett Csikó
Kinga, 7. helyen végzett Raffai Bíbor.
Felkészítő tanárok Papréti Emese és Pődör Ramóna.Gratulálunk a kiváló eredményekhez!

Bolyai Matematika Csapatverseny 2017

Az őszi szünet előtt, október 26-án rendezték a Deák iskolában a Bolyai Matematika Csapatverseny díjkiosztóját,
melyre iskolánkból a 6.d osztály „Számlovagok” csapata kapott meghívást. A lányok, Cserbán Luca Csenge,
Gyurkó Zsófia, Ormós Regina és Takács Dorottya megyei 5. helyezést értek el. Felkészítő tanáruk: Filipovitsné
Jankó Aranka.
Gratulálunk és további sikeres versenyzést kívánunk!

Német mese- és versmondó verseny

2017. október 17-én rendeztük meg az iskolai német mesemondó versenyt, melyen nagyon szép
3. Stumpfhauser Noémi (3. c)
Különdíjat kapott: Lénárt Laura (3. c) és Kampis Domonkos (4. c)
5-6. osztályos kategóriában:
1. Gyurkó Zsófia (6. d)
2. Csilinkó Eszter (5. c)
3. Léman Bence (6. d)
Különdíjat kapott: Jurácsik Lara (6. c) és Eőry Sándor (6. d)7-8. osztályos kategóriában:
1. Müller Ákos (7. c)
2. Biszak Sára (7. c)
3. Békefi Eszter (7. c)
Minden kategória első helyezettje továbbjutott a városlődi regionális német nemzetiségi hagyományőrző
versenyre.
Köszönjük a gyerekeknek, hogy ilyen sokan eljöttek, a tanárnőknek pedig a felkészítést!

Ösztöndíjasaink

Füszfa Júlia (5.b) Művészeti kategóriában és Katus Marcell (2.a) Sakklogika kategóriában elnyerte a Tehetségek
Magyarországa (EFOP 3.2.1-15-2016-00001) projekt keretében a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége
által meghirdetett „Tehetségek Magyarországa ösztöndíjat”.
Julcsi és Marcell a kapott ösztöndíjat tanfolyamokra, nevezési díjakra illetve eszközökre költheti.
Eredményükhöz gratulálunk!
Lendvai Csenge (5.a) ugyanebben a projektben egy ajándék tabletet nyert.

Plakátrajzoló verseny

Vizl Eszter (6.a) nyerte a Veszprémi Magyar Finn Egyesület plakátrajzoló versenyét.

Az ünnepélyes díjátadásra 2017. szeptember 16-án, szombaton 10 órakor kezdődő lépcsőfutás alkalmával kerül